3,5 Yıl Önce Arda Yüzünden Olmamıştı! Şimdi İlkay Barcelona Yolunda

İngiliz ekibi Manchester City forması giyen ve kulübüyle sözleşme yenilemeyen İlkay Gündoğan’ın İspanyol devi Barcelona’ya gitmek istediği belirtildi. Hatırlanacağı gibi İlkay Gündoğan’ın bundan 3,5 sene önce de adı Barcelona ile anılmış fakat Enrique’nin Arda transferi için ısrar ettiği hatta ‘İstifa ederim’ bile dediği iddia edilmişti.

Manchester City ile sözleşme yenilemeyen ve dün ‘Bir sonraki kontratım, kariyerimin sonuna kadar nerede olacağımı belirleyebilir’ açıklamalarıyla İngiliz kulübünü bir hayli terleteceği belli olan İlkay Gündoğan’ın Barcelona’ya gitmek istediği belirtildi.

3,5 yıl önce Katalan devinin kapısından dönen ve dönemin hocası Luis Enrique’nin Arda Turan ısrarı nedeniyle Barcelona forması giyemeyen İlkay Gündoğan’ın bu sefer La Liga’da boy göstereceği öğrenilirken deneyimli teknik direktör Ernesto Valverde’nin de bu transferi çok istediği bildirildi.

MASADA İKİ TÜRK FUTBOLCU VARDI BAŞKAN İLKAY’I ENRİQUE ARDA’YI İSTEDİ

B.Dortmund’da oynadığı futbolla Avrupa devlerinin ilgisini çeken ve Barcelona’ya transfer olacakken dönemin başkanı Josep Maria Bartomeu ile Luis Enrique arasında yaşanan ‘İlkay-Arda Turan’ krizinin arasında kalıp Enrique’nin son olarak ‘istifa ederim’ sözleri karşısında 1 sezon sonra M.City’nin yolunu tutan İlkay Gündoğan’ın Barcelona’yı çok istediği ifade edilirken, 28 yaşındaki yıldızın sezon sonunu beklediği belirtildi. (Akşam)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir